Kadınlardan

“Bir ev hanımı olarak yaptığım işlerin ne kadar değerli olduğunu anladım”

KİHEP adını ilk duyduğumda hiçbir fikrim yoktu. Neyle alakalı acaba diye merak ettiğim için katılmaya karar verdim. Eğitime ilk geldiğimde çok sıcak ve samimi tatlı bir eğitmen (Vicdan) ve daha önce tanımadığım arkadaşlarla tanıştım. Her hafta işlenen konularda, hepimizin her zaman yaşadığı olayları, farklı gözlerle konuştukça bir şeylerin farkına vardım. Grubumuzdaki herkeste bir farkındalık oluştu.

Ben kendi adıma bir ev hanımı olarak evde yaptığım işlerin ne kadar değerli olduğunu, her yaptığım işin maddi değerini hesapladığımız gün anladım. Eşime ve çocuklarıma anlattığımda hepsi çok etkilendi, artık bana “Evde bütün gün ne yapıyorsun?” diyemiyorlar. Onlar da farkına vardı. Bir de KİHEP her olaya farklı gözle bakmamı sağladı, önyargılı olmamayı öğretti.

Bazı konularda yanlış bilgilerimin olduğunu öğrendim. Bir kadın olarak ne kadar değerli olduğumuzu, güçlü olduğumuzu, bizler birlik olursak hayatımızda yapamayacağımız hiçbir şey olmayacağını öğrendim. Bence KİHEP eğitimi en az 20 hafta olmalı hatta. İlk başta 16 hafta çok uzun gibiydi fakat şimdi bakınca çok kısa geliyor. Çevremdeki bütün kadınların da bu eğitimleri almasını isterim. İyi ki eğitime katılıp sizlerle tanışmışım, kendimi çok şanslı hissediyorum.

43. Sayıyı Görüntüle >

Yorumları Görüntüle

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2020 Kadının İnsan Hakları. Tüm Hakları saklıdır.
Mor Bülten, Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Derneği'nin süreli yayınıdır. Mor Bülten'de yazar ismi ile yayınlanan yazılardaki görüşler yazara aittir ve bunların derneğimizin görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Yukarı