Bizden Haberler

Geride Bıraktığımız Aylarda Gerçekleştirdiğimiz KİHEP Çalışmaları

Salgının ve salgınla mücadelenin devam ettiği bu günlerde KİH-YÇ ekibi olarak çalışmalarımızı evlerimizden yürütmeye devam ediyoruz. Saha buluşmalarımızı sağlayan KİHEP grup çalışmalarına, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Seminerlerine, değerlendirme toplantılarına, KİHEP Şenliklerine alıştığımız yöntemlerle devam edemesek de online buluşmalarla bir araya gelmeyi, bilgi paylaşmayı ve dayanışmayı sürdürüyoruz.

Bu kapsamda geçtiğimiz dönemde

  • KİHEP Dayanışma Sohbetleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz 10 buluşmayı KİHEP Eğiticilerimizle değerlendirdik ve yeni dönem için planlarımızı hazırladık. Ayrıca yine eğiticilerimizin katılımı ile ağustos ayına kadar somatik deneyimleme çalışmalarımıza devam ettik.
  • Sun Tekstil ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde fabrikada çalışan kadınlarla yürüttüğümüz KİHEP grup çalışması için İPSOS Araştırma Şirketi ile bağımsız etki değerlendirme araştırması sürecini başlattık. Raporumuzu bir sonraki sayıda sizlerle paylaşmayı planlıyoruz.
  • Çanakkale Belediyesi ile KİHEP İşbirliği Protokolü imzaladık. Çanakkale Belediyesi’yle birlikte, protokol imzaladığımız belediye sayısı 15’e ulaştı.
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Roman Kadınları Güçlendirme Programı çerçevesinde ekonomik ve sosyal haklarımız konulu seminerlerin uygulanması için işbirliği sürecini başlattık.
  • Toplumsal Cinsiyet Eşitliği seminer programını dijital alana taşımak üzere de çalışmalarımız devam ediyor.

36. Sayıyı Görüntüle >

Yorumları Görüntüle

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2020 Kadının İnsan Hakları. Tüm Hakları saklıdır.
Mor Bülten, Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Derneği'nin süreli yayınıdır. Mor Bülten'de yazar ismi ile yayınlanan yazılardaki görüşler yazara aittir ve bunların derneğimizin görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Yukarı