Kadınlardan

“Haklarımız bizimdir. İstanbul Sözleşmesi Bizim!”

Ben ve benim gibi pek çok kadın ELDER – El Emeğini Değerlendirme Derneği Kadın Danışma Merkezi’ne girdikten sonra haklarımızın farkına vardık. KİHEP eğitimi ile bilmediğimiz veya az bildiğimiz haklarımızın hiç de az olmadığını fark ettik. Yani farkındalığımız arttı. Yasal, siyasal, cinsel, bedensel, ekonomik, bireysel haklarımızı öğrendik. 6284 sayılı Kanun’un, İstanbul Sözleşmesi’nin şiddete karşı bizim güvencemiz olduğunu fark ettik.

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili üyelerimizi bilgilendirdik, broşürlerimizi halkın içine girerek kadın erkek demeden herkese verdik ve teşekkürlerini aldık. Diğer kadın örgütleriyle birlikte meydanlarda İstanbul Sözleşmesi ile ilgili eylemlerde, söylemlerde bulunduk.

İstanbul Sözleşmesi’nin bizi, çocukları, dezavantajlı grupları ne kadar koruduğunu anlatarak onların da bilgilenmelerini sağladık. Pandemi koşulları el verdikçe Morabin Parkı’nda üyelerimizin kullandığı satış alanında broşür dağıttık, bilgilendirme çalışmalarımıza devam ettik. Kadın cinayetlerine tepki gösterdiğimiz eylemler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Pandemi döneminde şiddet mağduru kadınlara destek verdik.

İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı Kanun olmazsa olmazımız.

Vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.

Haklarımız bizimdir. İstanbul Sözleşmesi Bizim!

38. Sayıyı Görüntüle

Yorumları Görüntüle

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2020 Kadının İnsan Hakları. Tüm Hakları saklıdır.
Mor Bülten, Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Derneği'nin süreli yayınıdır. Mor Bülten'de yazar ismi ile yayınlanan yazılardaki görüşler yazara aittir ve bunların derneğimizin görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Yukarı