Bu Sayıdan

Kadınlarla Mor Bülten Dergimizi Yeniliyoruz!

Dernek olarak 2006 yılından bu yana basılı olarak çıkarmakta olduğumuz Kadınlarla Mor Bülten dergimizde çeşitli sebeplerden dolayı bazı değişiklikler yapmak istediğimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Mor Bülten, KİHEP ağlarımızdaki KİHEP katılımcıları, eğiticilerimiz ve sahadaki ortaklarımız arasında iletişim, etkileşimi artırmak ile Türkiye ve dünyadaki kadın hareketlerinin yaptıklarıyla ilgili haberleri paylaşmak amacıyla süreli yayın olarak yayın hayatına başladı ve kısa zamanda hem Derneğimizin, hem KİHEP’in hem de kadın hareketinin önemli bir yayını haline geldi.

Zaman içinde değişen ihtiyaçlara göre, hem içerik, hem şekil ve hem de ulaştığı gruplar olmak üzere Mor Bülten’de sayısız değişiklikler yaptık. Bu kadar uzun süredir ürettiğimiz ve paylaştığımız bir yayın olarak Mor Bülten kadın hareketi tarihinde en uzun süredir çıkarılmakta olan yayınların başında geliyor ve bu da dergimizin önemini ve gerekliliği bir kere daha ortaya koyuyor. Bu vesileyle başından bu yana Mor Bülten’e yazı yazarak tanıklıklarını ve deneyimlerini samimi bir şekilde paylaşan tüm KİHEPli kadınlara, eğiticilerimize ve ortaklarımıza tekrar çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca elbette ki yine başından bu yana Derneğimizde dergiyi teknik ve içerik olarak hazırlayan ekipte yer alan tüm çalışanlarımıza, danışmanlarımıza ve üyelerimize kocaman bir teşekkürü borç biliyoruz. Bütün saydığımız kişilerin yoğun emeği ve samimi paylaşımları olmadan Mor Bülten’i bu kadar uzun süre devam ettiremezdik.

Teknolojinin son derece hızlı ilerlediği ve etkili olduğu günümüz koşullarında bilgilerimizi, deneyimlerimizi ve elbette ki tanıklıklarımızı birbirimizle daha etkin bir şekilde ve yeni yollar bularak paylaşmanın önemi açık. Biliyorsunuz ki Derneğimizin isminde “Yeni Çözümler” bulunuyor ve buna uygun şekilde biz de Mor Bülten gibi etkili bir yayının farklı içerikler ile daha geniş kesimlere ulaşmasını sağlamanın yeni yollarını ve araçlarını bulmayı amaçladık. Aynı zamanda Mor Bülten’in Derneğimizin KİHEP ile birlikte diğer tüm faaliyetlerini daha fazla içermesinin yani artık Derneğin genel bülteni haline gelmesinin de iyi olacağını düşündük. Ayrıca yayınımızı dijital bir şekilde üretmenin ve yine elverişli tüm elektronik araçları kullanarak paylaşmanın iyi olacağında fikir birliğine vardık.

Bundan sonraki sayılarımızda Mor Bülten’i hem içerik hem de sizlere ulaştırma biçimleri bakımından farklı üreteceğiz ve paylaşacağız. Artık basılı olarak sizlere ulaştırmayacağımız dergimizin her yeni sayısını dijital ortamda üretip, web sitemiz içinde ayrı bir sayfada hazırlayacak ve bunlara ulaşabilmeniz için linklerini abonelerimiz, tüm ilgili kişi ve kurumlar ile sosyal medya hesaplarımız başta olmak üzere, e-posta ve WhatsApp grupları yoluyla paylaşacağız. Çıkaracağımız yeni sayıları eski biçimine yakın ancak bazı yeni değişiklikler ile tasarlamayı ve sesli olarak okuyup, kaydını paylaşmayı da planladık.

Bu yeni haliyle Mor Bülten dergimizi beğeneceğinizi umuyor ve herkese keyifli okumalar diliyoruz.

Sevgilerimizle ve dayanışmayla,

Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği

35. Sayıyı Görüntüle >

Yorumları Görüntüle

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2020 Kadının İnsan Hakları. Tüm Hakları saklıdır.
Mor Bülten, Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Derneği'nin süreli yayınıdır. Mor Bülten'de yazar ismi ile yayınlanan yazılardaki görüşler yazara aittir ve bunların derneğimizin görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Yukarı