Bizden Haberler

KİHEP Eğitici Buluşması’nı gerçekleştirdik

KİHEP, 2022 yılında gerçekleştirdiği 13. KİHEP Eğitici Eğitimi ile KİHEP eğitici sayısını 56 ilde 300’ün üzerine çıkarmayı başardı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden, farklı tarihlerde KİHEP Eğitici Eğitimi’ne dahil olan eğiticilerimiz hem bölgelerinde KİHEP’i uyguluyor hem de yerel yönetimlerde, kadın örgütlerinde, insan hakları örgütlerinde kadının insan hakları üzerine çalışmaya devam ediyor.

Bu zenginliği bir araya getirmek, KİHEP üzerine beraber düşünmek ve eğiticilerimiz arasındaki dayanışmayı güçlendirmek için 9-11 Kasım 2023 tarihinde eğiticilerimizle İstanbul’da toplandık.

80’den fazla KİHEP Eğiticisinin katıldığı 3 günlük buluşmada, hem KİHEP tarihini değerlendirdik, hem de politika metni yazımı, Canva ile görsel yapımı, yazıyla oyun ve dönüştürme, somatik deneyimleme, yoga gibi atölyelerle güçlendik, öğrendik, dinlendik.

Farklı dönemlerde eğitici eğitimine katılan eğiticilerimizin ilk kez yüz yüze tanışma fırsatı bulduğu buluşmada yakın bölgelerden eğiticilerimizin yerel iş birlikleri oluşturmalarını destekledik.

Buluşmada, eğiticilerimiz KİHEP çalışmalarından ürettikleri başarı hikayelerine dair hazırladıkları poster sunumları paylaştı. Farklıyız Eşitiz Derneği, Umudun Kadınları Dergisi, Şimel Kadın Kooperatifi, Çeşme Kadın Dayanışma Derneği, Kadınların Gücü Kültür Eğitim Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği gibi KİHEP ağından doğan örgütlerin kuruluş öykülerini dinledik. Örgütlenme pratiklerimize dair bilgi paylaşımı yaparak birbirimizden öğrendik.

KİHEP’in gelecek dönem stratejilerini de tartıştığımız toplantıdan dayanışmamızı bir kez daha büyüterek ayrıldık. Kadının İnsan Hakları Derneği’nin 30. yaşını kutlarken, bu dayanışmaya emek veren tüm KİHEP eğiticilerine, katılımcılarına, ekip üyelerine teşekkür ederiz. En kısa zamanda yeniden buluşmak umuduyla…

44. Sayıyı Görüntüle >

EN ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2020 Kadının İnsan Hakları. Tüm Hakları saklıdır.
Mor Bülten, Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Derneği'nin süreli yayınıdır. Mor Bülten'de yazar ismi ile yayınlanan yazılardaki görüşler yazara aittir ve bunların derneğimizin görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Yukarı