Kadınlardan

KİHEP’i herkes almalı

KİHEP hakkında bu eğitime başlamadan önce fazla bilgiye sahip değildim. Öncelikle insan hakları değil de kadının insan hakları ayrımının yapılması dikkatimi çekmişti. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kitaplar okuduğum için merakla eğitimin başlamasını bekledim.

KİHEP her kesimden kadına hitap etmesi açısından çok önemli. Kadınların bilinçlenmesi, farkındalık kazanması açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu eğitime katılmaktaki öncelikli amacım içerisindeki konular daha sonrasında ise Lider Kadınlar Platformu’nda bu eğitimin desteklenmesi olmuştur.

KİHEP’te 16 hafta boyunca farklı konularda eğitmenimiz tarafından gerek okuma materyalleri gerekse görsel ve anlatımla bilgilendirme yapıldı. Daha ilk günden itibaren birbirimize isimlerimizle hitap etmemiz, kardeşçe, eşitlik içinde eğitimimizi almamızın ilk basamağını oluşturdu. Hukuk ve haklarımız konusunda ne kadar yetersiz olduğumu gördüm, en kısa zamanda bu bilgileri tekrar edip derinleştirmeyi hedefliyorum. İletişim konusu da çok verimli bir şekilde uygulamalı şeklinde aktarıldı.

Başlangıçta 16 haftayı fazla uzun bulsam da süreç içinde daha uzun olması gerektiğini düşündüm.

KİHEP’i etrafımdaki tüm kadınlara tavsiye ediyorum. Hepimizin alması gerektiğini düşünüyorum hatta tekrar katılmayı düşünebilirim. KİHEP ile ilgili materyali çoğaltıp yeğenlerim ve kızım için dosya olarak vermek istiyorum, başvuru materyali olarak saklayabilirler.

Yapılması gereken ve atılması gereken çok fazla adım olduğunu düşünüyorum ama başlangıç bu eğitimle yapılmış oldu. Yaş farketmeksizin tüm kadınların eğitimleri ne olursa katılmalarını tavsiye ederim. Kendileri için bu zamanı ayırmaları ve bu eğitimden faydalanmaları onlar için çok önemli. Son olarak eğitmenimiz Vicdan Özcan Çoşkun’a sonsuz teşekkür etmek istiyorum.

43. Sayıyı Görüntüle >

Yorumları Görüntüle

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2020 Kadının İnsan Hakları. Tüm Hakları saklıdır.
Mor Bülten, Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Derneği'nin süreli yayınıdır. Mor Bülten'de yazar ismi ile yayınlanan yazılardaki görüşler yazara aittir ve bunların derneğimizin görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Yukarı