Kadınlardan

KİHEP’te işlediğimiz her konu aklımda yer etti

Ben Melike Yanar. KİHEP serüvenine belediyede düzenlenen bir eğitim seminerinde Deniz Hanım’ın duyurusuyla katıldım. Tabii ki KİHEP’in ne olduğunu bilmeden, hayatıma bir şeyler katmak için bize tanınmış bu fırsatı değerlendirmek, bilgi tecrübe sahibi olmak için neden olmasın diye başladım. İtiraf etmek gerekirse ilk başta süre çok uzun gelmişti fakat daha sonra eğitimin içine girdikçe yeni bilgiler, yeni tecrübeler edindikçe yetmeyecek ve bitecek diye çok üzüldüm.

Eğitim boyunca işlediğimiz her konu beni ve hayatımı etkileyecek bir şekilde aklımda yer etti. Yeri geldi kendi hayatımdan anlattım, ağladım. Yeri geldi arkadaşlarımın anlattıkları yer etti yüreğimde. Ben diliyle konuşmak beni çok etkiledi ve bundan sonra hayata daha farklı bakmaya başladım. Bu eğitimi aldıktan sonra çok düşündüm, içinde bulunduğum hayattaki insanlar hep kavga etmiş, hayatı kendilerine ve etrafındakilere zehir etmiş. Oysaki ne kadar çok güzellik var. Bunca şeye rağmen kendimi çok şanslı hissediyorum. Bir şeylerin bir şeylere sebep olduğuna, vesile olduğuna inanırım. Katıldığım seminerler, eğitimler, yeni tanıştığım insanlar… Tabii ki KİHEP; kadın dayanışmasının, kadın haklarının önemi ve bunlarla ilgili daha birçok konuda bilgi sahibi olmamı da sağladı. Ayrıca çevreme de öğrendiklerimi aktarma şansı buldum.

43. Sayıyı Görüntüle >

Yorumları Görüntüle

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2020 Kadının İnsan Hakları. Tüm Hakları saklıdır.
Mor Bülten, Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Derneği'nin süreli yayınıdır. Mor Bülten'de yazar ismi ile yayınlanan yazılardaki görüşler yazara aittir ve bunların derneğimizin görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.

Yukarı